sadaj.sk
 

ANTARES Otočná výškovo nastaviteľná balančná taburetka DINKY

- 5% AKCIA NOVINKA SKLADOM (dodanie 3-14 dní)

NOSNOSŤ:
120 kg
S OPIERKOU HLAVY:
Nie
MECHANIKA:
BALANCE, Balančný mechanizmus s nastavením výšky
Výrobca: ANTARES
Záručná doba: 36 mesiacov
Kód: DINKY
Dostupnosť: Skladom na externom sklade
128.25 bez DPH
153.90 ks
Pôvodná cena 162.00, Zľava 5 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Balančný taburet pre zdravší spôsob sedenia

"Aktívne sedenie" je preukázateľne prínosom pre zdravie a dobrú kondíciu tých, ktorí trávia veľa času v kancelárii. Nedostatok pohybu je stále vážnejším problémom našej populácie a preto sa zameriavame na jeho múdre a jednoduché riešenie. Skvele navrhnutý ergonomický taburet umožňuje balančný pohyb, ktorým je možné znížiť napätie a bolesti chrbta.

Dinky - Active Seating prináša jedinečné riešenie alternatívneho sedenia, ktoré vďaka jednoduchej konštrukcii umožňuje telu prospešný balančný pohyb na spevnenie vnútorných svalov, podobne ako na gymnastickej lopte. Pohyb v rôznych pozíciách a v rôznych výškach zabraňuje vyčerpaniu mliečnych kyselín zo svalov, znižuje riziko mnohých ochorení pohybového aparátu.

Môže sa teda stať vhodným doplnkom k vašej kancelárskej stoličke a zároveň oživiť prostredie vašej kancelárie alebo pracovne.

Kľúčové vlastnosti balančného taburetu

  • Moderný balančný taburet s možnosťou otáčania
  • Nastaviteľná výška pomocou plynového piestu v rozmedzí 48,5 - 63 cm
  • Sedák s Ø 36 cm vyrobený zo studenej peny
  • Snímateľný elastický poťah
  • Jednoduchá montáž
  • Medzinárodné ocenenie Design Award 2018
  • Maximálna nosnosť 120 kg

 

Ergonomická konštrukcia pre všetkých

Vďaka širokej ponuke farebných variantov a kompaktným rozmerom s hmotnosťou 7,5 kg sa balančný taburet Dinky stane vhodným doplnkom každej modernej kancelárie alebo detskej izbičky. Pomocou plynového piestu ľahko nastavíte výšku taburetu v rozmedzí 48,5 - 63 cm. Komfortné sedenie zaistí sedák zo studenej peny, ktorý je opatrený snímateľným elastickým poťahom. Nezaberie miesto a je Vám stále po ruke.

 

    Rozsah od-do (cm)

Výška sedu stoličky (cm)

(v závislosti od nastavenia piestu)

48,5-63

Šírka stoličky (cm) / Šírka sedu

36

Hĺbka sedu (cm)

36

Maximálna nosnosť stoličky (kg)

120

Záručná lehota

3 roky

PREHĽAD MECHANÍK stoličiek ANTARES

SYNCHRÓNNY mechanizmus (ZEP)
Umožňuje plynulú zmenu uhla sedáka a operadla s niekoľkonásobnou aretáciou, MANUÁLNE nastavenie sily prítlaku širokou plastovou maticou na spodnej strane mechanizmu, systém anti-shock spustí mechanizmus až po vyrovnanie síl na operadle proti sile prítlaku (A). mechanizmus (B) pomocou systému lamiel aretuje v ľubovoľnej pozícii.

SYNCHRÓNNY AABW mechanizmus
Umožňuje plynulú zmenu uhla sedáka a operadla so štvor- alebo päťnásobnou aretáciou - uzamykaním (2), AUTOMATICKÉ nastavenie sily prítlaku, mechanika vybavená mechanizmom pre posuv hĺbky sedáka - SL (3), aretácia výšky - ovládania plynového piestu (1).

SYNCHRÓNNY TL mechanizmus (IMA)
 Umožňuje plynulú zmenu uhla sedáka a operadla s niekoľkonásobnou aretáciou - uzamykaním (2), nastavení sily prítlaku pákou, preklopením v rozpätí uhla 90 stupňov (1), je súčasne vybavený mechanizmom pre posuv hĺbky sedáka SL (5 -6), 3 polohovým nastavením uhla sedáku (4), aretácia výšky - ovládania plynového piestu (3)

Mechanizmus SL (sliding)
Umožňuje vodorovné nastavenie hĺbky sedáka, dodávané ako príslušenstvo. Pri niektorých modeloch je SL mechanizmus integrovaný do kostry sedáku.

Mechanika HOJDACÍ MECHANIZMUS MULTIBLOCK (Assistblock hojdacia)

Hojdanie s predsunutou osou o 160 mm pre zvýšenie komfortu, nastaviteľnou silou protiváhy, aretácia v piatich pozíciách ovládané ľavou pákou, ovládanie výškového nastavenia (plynový piest) pravou pákou. Sila protiváhy sa nastaví širokou plastovou maticou na mechanizme.

Mechanika MEK

Umožňuje nastavenie uhla operadla po uvoľnení bočnej aretačnej skrutky (s veľkou plastovou hlavicou), fixáciu zvoleného uhla docielime pevným dotiahnutím. Súčasne umožňuje vodorovné a zvislé nastavenie operadla

Mechanika ASYNCHRO

Umožňuje nezávisle nastavenie uhla sedáka a operadla. U týchto mechanizmov je ovládanie nastavenia výšky (plynový piest) pákou na pravej strane vpredu z pohľadu sediaceho. Pravou pákou vzadu je možné nastaviť uhol operadla. ľavá páka slúži k nastaveniu uhla sedáku, spoločne s operadlom. Výhodou je možnosť aretácie v ľubovoľnej pozícii.

 

Pricemania.sk – Nábytok Quatro - jednoduchý nákup na splátky